Voip Intercom - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 170.5 x 111 x 38.6 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
That has a sound business credit history, outstanding after-sales service and modern producing facilities, we have earned an superb popularity amid our buyers across the planet for Voip Intercom - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Bogota, Albania, Milan, Our products are widely recognized and trusted by users and can meet continuously changing of economic and social needs. We welcome new and old customers from all walks of life to contact us for future business relationships and mutual success!
Datasheet 904M-S3.pdf



.jpg)



