Villa Panel - 280M-I8 – DNAKE Detail:
1. 4.3-inch touch screen panel and five mechanical buttons provide a good user experience.
2. User interface of the monitor can be customized to meet the user needs.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, gas detector, or door sensor etc., can be connected to ensure home security.
4. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or swimming pool, to keep your house or premises safe.
5. When it works with home automation system, it allows you to control your home appliances by the indoor monitor or smartphone, etc.
6. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
7. It can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 4" TFT LCD, 480x272 |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Display | Resistive, Touch Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP,SIP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Multi Language | Yes |
| Picture Record | Yes(64 pcs) |
| Elevator Control | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-I8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Every single member from our large efficiency revenue team values customers' wants and company communication for Villa Panel - 280M-I8 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Moscow, Washington, Vietnam, We adhere to client 1st, top quality 1st, continuous improvement, mutual advantage and win-win principles. When cooperation together with the customer, we provide shoppers with the highest high-quality of service. Established good business relations using the Zimbabwe buyer inside the business, we've got established own brand and reputation. At the identical time, wholeheartedly welcome new and old prospects to our company to go to and negotiate small business.








