Villa Intercom - 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 1GB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Wi-Fi | IEEE802.11 b/g/n,@2.4GHz (Optional) |
| Camera | 0.3MP, CMOS (Optional) |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 270 x 168 x 15mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 10.1-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12V/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
| TF Card Port | No |
| USB Port | No |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We will make just about every exertion for being excellent and perfect, and speed up our actions for standing during the rank of worldwide top-grade and high-tech enterprises for Villa Intercom - 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Norwegian, Myanmar, Turin, Our company has already had a lot of top factories and qualified technology teams in China, offering the best goods, techniques and services to worldwide customers. Honesty is our principle, skilled operation is our work, service is our goal, and customers' satisfaction is our future!
Datasheet 904M-S3.pdf








