Video Entry Phone - 280SD-R2 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. With 13.56MHz or 125KHz RFID card reader, the door can be unlocked by IC or ID cards.
3. It can work with the lift control system via RS485 interface.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to control two locks.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
2. With 13.56MHz or 125KHz RFID card reader, the door can be unlocked by IC or ID cards.
3. It can work with the lift control system via RS485 interface.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to control two locks.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 170.5x111x38.5(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280x720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-R2.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our commission should be to provide our customers and consumers with ideal top quality and aggressive portable digital products for Video Entry Phone - 280SD-R2 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Bangladesh, Indonesia, Wellington, With more than 9 years of experience and a professional team, we have exported our products to many countries and regions all over the world. We welcome customers, business associations and friends from all parts of the world to contact us and seek cooperation for mutual benefits.



.jpg)





