Super Lowest Price Call Station - 280SD-C7 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE Detail:
1. Integration with elevator control system offers a more convenient life way.
2. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
3. It has user -friendly backlit button and LED light for night vision.
4. It can be powered by PoE or an external power source.
2. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
3. It has user -friendly backlit button and LED light for night vision.
4. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 160x99.5x47(mm) |
| Build-in Box size | 151x94x45(mm) |
| Treppanning Size | 153x96x50(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Button | Single Mechanical/Touch(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C7.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We've got a specialist, effectiveness staff to supply high quality service for our shopper. We always follow the tenet of customer-oriented, details-focused for Super Lowest Price Call Station - 280SD-C7 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Borussia Dortmund, Montpellier, United States, "Good quality and reasonable price" are our business principles. If you are interested in our products or have any questions, please feel free to contact us. We hope to establish cooperative relationships with you in the near future.







