Residential Intercoms - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 2GB |
| ROM | 8GB |
| Front Panel | Aluminum |
| Power Supply | DC12V/2A or PoE (External PoE) |
| Standby Power | 5W |
| Rated Power | 25W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | Face, IC card(13.56MHz), PIN code, NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 227 x 122 x 20 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | 10.1-inch capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | up to 1920 x 1080 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We persistently execute our spirit of ''Innovation bringing growth, Highly-quality making sure subsistence, Administration marketing reward, Credit history attracting clients for Residential Intercoms - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Manchester, Tunisia, Germany, Our focus on product quality, innovation, technology and customer service has made us one of undisputed leaders worldwide in the field. Bearing the concept of "Quality First, Customer Paramount, Sincerity and Innovation" in our mind, We have achieved great progress in the past years. Clients are welcomed to buy our standard products, or send us requests. You will be impressed by our quality and price. Please contact us now!
Datasheet 904M-S3.pdf








