Residential Intercom - 4.3” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 4GB NAND Flash |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/PoE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | Mechanical button |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Multiple Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
It can be our accountability to satisfy your preferences and competently provide you. Your satisfaction is our greatest reward. We are searching ahead towards your visit for joint growth for Residential Intercom - 4.3” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Brisbane, Iran, Iran, We are your reliable partner in international markets with the best quality products. Our advantages are innovation, flexibility and reliability which have been built during the last twenty years. We focus on providing service for our clients as a key element in strengthening our long-term relationships. Our continual availability of high grade products in combination with our excellent pre-sales and after-sales service ensures strong competitiveness in an increasingly globalized market.
Datasheet 902D-B9.pdf






