Renewable Design for Intercom Over Ip - 7” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 1GB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Wi-Fi | IEEE802.11 b/g/n,@2.4GHz (Optional) |
| Camera | 0.3MP, CMOS (Optional) |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 221.4 x 151.4 x 16.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| TF Card Port | 1 |
| USB Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12VA/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We will make just about every exertion for being excellent and perfect, and speed up our actions for standing during the rank of worldwide top-grade and high-tech enterprises for Renewable Design for Intercom Over Ip - 7” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: New Delhi, Pakistan, London, Based on our guiding principle of quality is the key to development, we continually strive to exceed our customers' expectations. As such, we sincerely invite all interested companies to contact us for future cooperation, We welcome old and new customers to hold hands together for exploring and developing; For more information, be sure to feel free to contact us. Thanks. Advanced equipment, strict quality control, customer-orientation service, initiative summary and improvement of defects and extensive industry experience enable us to guarantee more customer satisfaction and reputation which, in return, brings us more orders and benefits. If you are interested in any of our merchandise, make sure you feel free to contact us. Inquiry or visit to our company are warmly welcome. We sincerely hope to start a win-win and friendly partnership with you. You can see more details in our website.
Datasheet 904M-S3.pdf

.jpg)






