Renewable Design for Intercom Over Ip - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V/PoE(Optional) |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button/Touch Button(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Datasheet 280D-B9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
To become the stage of realizing dreams of our employees! To build a happier, much more united and far more professional team! To reach a mutual profit of our clients, suppliers, the society and ourselves for Renewable Design for Intercom Over Ip - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Romania, Germany, Tunisia, Actually need to any of those objects be of interest to you, make sure you allow us to know. We'll be delighted to present you a quotation on receipt of one's comprehensive specs. We've our individual specialist R&D enginners to meet any of the requriements, We look forward to receiving your enquires soon and hope to have the chance to work together with you inside the future. Welcome to take a look at our organization.









