Renewable Design for Intercom Over Ip - 280M-K8 – DNAKE Detail:
1. User interface of the monitor can be customized to meet the user needs.
2. The whole unit consists of a handset and a charger base, which can be placed anywhere in your house.
3. The handset is moveable because of its rechargeable battery, so that the residents can answer the call anytime and anywhere.
4. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
2. The whole unit consists of a handset and a charger base, which can be placed anywhere in your house.
3. The handset is moveable because of its rechargeable battery, so that the residents can answer the call anytime and anywhere.
4. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz, ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 2.4 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| Multi-Language | Yes |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-K8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Attaining consumer satisfaction is our firm's purpose for good. We'll make wonderful efforts to produce new and top-quality merchandise, meet up with your special necessities and supply you with pre-sale, on-sale and after-sale products and services for Renewable Design for Intercom Over Ip - 280M-K8 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Bandung, Jamaica, kazakhstan, With the aim of "compete with good quality and develop with creativity" and the service principle of "take customers' demand as orientation", we will earnestly provide qualified products and good service for domestic and international customers.









