Reasonable price Master Station - 280D-A1 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. 280D-A1 is a SIP intercom with a numeric keypad and built-in card reader.
2. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases the security of the building.
3. The door can be unlocked by password or IC card.
4. 20,000 IC cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A1.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our mission should be to turn out to be an innovative supplier of high-tech digital and communication devices by furnishing benefit added design and style, world-class manufacturing, and repair capabilities for Reasonable price Master Station - 280D-A1 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Stuttgart, Sao Paulo, Jordan, Taking the core concept of "to be the Responsible". We will redound up on society for high quality products and good service. We will initiative to participate in international competition to be a first- class manufacturer of this product in the world.








