Reasonable price Intercom Interphone - 902D-B6 – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 1GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/POE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 13W |
| Button | Touch Screen |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 902D-B6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We persist with the principle of "quality 1st, assistance initially, continual improvement and innovation to meet the customers" for your management and "zero defect, zero complaints" as the standard objective. To great our service, we present the products and solutions while using the very good top quality at the reasonable cost for Reasonable price Intercom Interphone - 902D-B6 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Gabon, Dubai, Germany, Abiding by our motto of "Hold well the quality and services, Customers Satisfaction", So we give our clients with high quality products and solutions and excellent service. Be sure to feel free to contact us for further information.
.jpg)







