PriceList for Lobby Station - 10.1″ Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Octal core 1.5GHz Cortex-A53 |
| Memory | DDR3 1GB |
| Flash | 4GB |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Button | No |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | No |
| WIFI | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711/G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 904M-S3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
With our leading technology also as our spirit of innovation,mutual cooperation, benefits and advancement, we'll build a prosperous future together with your esteemed organization for PriceList for Lobby Station - 10.1″ Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: luzern, Cancun, Kuwait, Most problems between suppliers and clients are due to poor communication. Culturally, suppliers can be reluctant to question items they do not understand. We break down people barriers to ensure you get what you want to the level you expect, when you want it. Faster delivery time and the product you want is our Criterion .


.jpg)





