OEM Customized Linux Outdoor Unit - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size(Surface) | 170x84.5x31(mm) |
| Product Size(Flush) | 190x95x27(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock Circuit | Yes (Withstand max current 1A for lock) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C12.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our firm since its inception, normally regards item top quality as company life, constantly make improvements to generation technology, improve product excellent and repeatedly strengthen organization total good quality management, in strict accordance with the national standard ISO 9001:2000 for OEM Customized Linux Outdoor Unit - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Colombia, Puerto Rico, Croatia, Relying on superior quality and excellent post-sales, our products sell well in America, Europe, the Middle East and South Africa. We are also the appointed OEM factory for several worlds' famous products brands. Welcome to contact us for further negotiation and cooperation.








