Nurse Call System Installation - SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Aluminum |
| Reset Button | 1 |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| Indicator Light | 3 |
| Door Entry | IC (13.56MHz) & ID (125kHz) Card, NFC |
| IP/IK Rating | IP65 / IK08 |
| Installation | Surface & Flush Mounting |
| Dimension | 188 x 88 x 34 mm (Surface Mounting);
230 x 120 x 48 mm (Flush Mounting) |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Viewing Angle | 110°(H) / 60°(V) / 125°(D) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 2 |
| Input | 2 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Good quality To start with,and Purchaser Supreme is our guideline to offer the top service to our customers.Presently, we've been seeking our best to be amongst the top exporters inside our industry to fulfill consumers extra need to have for Nurse Call System Installation - SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Spain, moldova, Florida, What You Need Is What We Pursue.We are sure our products will bring you first class quality.And now sincerely hope to promote partner friendship with you from all over the world. Let's joint hands to cooperate with mutual benefits!
Datasheet 904M-S3.pdf








