Nurse Call Button Hospital - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 2GB |
| ROM | 8GB |
| Front Panel | Aluminum |
| Power Supply | DC12V/2A or PoE (External PoE) |
| Standby Power | 5W |
| Rated Power | 25W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | Face, IC card(13.56MHz), PIN code, NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 227 x 122 x 20 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | 7-inch capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | up to 1920 x 1080 |
| Viewing Angle | 100°(D) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We constantly believe that one's character decides products' high quality, the details decides products' high-quality ,together with the REALISTIC,EFFICIENT AND INNOVATIVE crew spirit for Nurse Call Button Hospital - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Johor, Bogota, Provence, Really should any of these items be of interest to you, please let us know. We will be pleased to give you a quotation upon receipt of one's detailed specifications. We've our personal specialist R&D enginners to meet any of the requriements, We look forward to receiving your enquires soon and hope to have the chance to work together with you inside the future. Welcome to take a look at our organization.
Datasheet 904M-S3.pdf






