New Fashion Design for Hands-Free Monitor - 905D-Y4 – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Quad-core Cortex-A17 1.8GHz Integrate Mali-T764 GPU |
| SDRAM | 2GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 7“ TFT LCD, 1920*1080 |
| Face Recognition | Yes(optional) |
| Power | DC12V/PoE (External Module) |
| Standby power | 5W |
| Rated Power | 25W |
| RFID Card Reader | IC/ID, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Size | 227*122*20 mm |
| Multiple Installation | Surface mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 905D-Y4.pdf
Download
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We have our own sales team, design team, technical team, QC team and package team. We have strict quality control procedures for each process. Also, all of our workers are experienced in printing field for New Fashion Design for Hands-Free Monitor - 905D-Y4 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: UK, Korea, Curacao, We insist on the principle of "Credit being primary, Customers being the king and Quality being the best", we are looking forward to the mutual cooperation with all friends at home and abroad and we will create a bright future of business.







