New Delivery for Wired Doorbell Intercom System - 280D-A6 – DNAKE Detail:
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. Video door phone can work with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card can be used for identity verification and access control.
4. Two, four, six, or eight pushbuttons can be designed to meet different customers' needs.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
2. Video door phone can work with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card can be used for identity verification and access control.
4. Two, four, six, or eight pushbuttons can be designed to meet different customers' needs.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| RFID Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Mechanical Button | Optional 2/4/6/8 Residents+ 1 Concierge |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We're committed to furnishing easy,time-saving and money-saving one-stop purchasing support of consumer for New Delivery for Wired Doorbell Intercom System - 280D-A6 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Korea, Berlin, Borussia Dortmund, Upon today, we've customers from all over the world, including USA, Russia, Spain, Italy, Singapore, Malaysia, Thailand, Poland, Iran and Iraq. The mission of our company is to provide the highest quality products with best price. We've been looking forward to doing business with you.







