New Arrival China Nurse Call Light Systems - Linux Audio Door Phone – DNAKE Detail:
1. This indoor unit can be used in an apartment or multi-unit buildings, where a loud-speaking (open-voice) type of apartment door phone is desired.
2. Two mechnical buttons are used for calling/answering and unlocking the door.
3. Max. 4 alarm zones, such as fire detector, gas detector, or door sensor etc., can be connected to ensure home security.
4. It is compact, low cost and convenient to use.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 16MB NAND FLASH |
| Device Size | 85.6*85.6*49(mm) |
| Installation | 86*86 box |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Screen | No Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| Alarm | Yes(4 zones) |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Bear "Customer 1st, Good quality first" in mind, we work closely with our prospects and supply them with efficient and professional services for New Arrival China Nurse Call Light Systems - Linux Audio Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Uganda, Greece, Swedish, As a way to use the resource on the expanding info in international trade, we welcome prospects from everywhere on the web and offline. In spite on the high quality items we offer, effective and satisfying consultation service is supplied by our qualified after-sale service group. Item lists and detailed parameters and any other info weil be sent to you timely for the inquiries. So please make contact with us by sending us emails or call us when you've got any questions about our organization. ou could also get our address information from our site and come to our enterprise. We get a field survey of our merchandise. We are confident that we'll share mutual accomplishment and create solid co-operation relations with our companions within this market place. We're seeking forward for your inquiries.
Datasheet 904M-S3.pdf








