Multi-tenant Intercom - 902D-B6 – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 1GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 10.1" TFT LCD, 1024x600 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/POE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 13W |
| Button | Touch Screen |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 902D-B6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We have now a skilled, performance group to offer excellent support for our consumer. We usually follow the tenet of customer-oriented, details-focused for Multi-tenant Intercom - 902D-B6 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Jersey, Swaziland, Vietnam, Our products are exported worldwide. Our customers are always satisfied with our reliable quality, customer-oriented services and competitive prices. Our mission is "to continue to earn your loyalty by dedicating our efforts to the constant improvement of our products and services in order to ensure the satisfaction of our end-users, customers, employees, suppliers and the worldwide communities in which we cooperate".







