Multi Apartment Video Door Phone - 608D-A9 – DNAKE Detail:
1.This 4.3" IP55 rated outdoor panel can be used in unit or community entrance.
2.The residents can unlock the door by password or IC/ID card.
3. Up to 30,000 IC or ID cards can be identified for door access.
4. Elevator control system can be combined to realize elevator access management.
5. During the power failure, the storage battery of the outdoor panel will be enabled to make sure its normal operation.
2.The residents can unlock the door by password or IC/ID card.
3. Up to 30,000 IC or ID cards can be identified for door access.
4. Elevator control system can be combined to realize elevator access management.
5. During the power failure, the storage battery of the outdoor panel will be enabled to make sure its normal operation.
| Physical Property | |
| System | Analog |
| MCU | STM32F030R8T6 |
| Flash | M25PE40 |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272/LED digital tube display |
| Power | DC30V |
| Standby power | 3W/2W(LED Screen) |
| Rated Power | 8W/5W(LED Screen) |
| Button | Mechanical Button/ Touch Button(optional) |
| RFID Card Reader | IC/ID, 30,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Multiple Installation | Flush mounted, Surface mounted |
| Camera | CMOS 0.4M pixel |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Features | |
| Calling Indoor Monitor | Yes |
| Exit Button | Yes |
| Calling Management Center | Yes |
| Elevator Control | Optional |
-
Datasheet 608D-A9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our products are widely recognized and trusted by users and can meet continuously changing economic and social needs for Multi Apartment Video Door Phone - 608D-A9 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Jordan, Benin, Luxembourg, With the superior and exceptional service, we are well developed along with our customers. Expertise and know-how ensure that we are always enjoying the trust from our customers in our business activities. "Quality", "honesty" and "service" is our principle. Our loyalty and commitments remain respectfully at your service. Contact Us Today For further information, contact us now.







