10,1-инчен Линукс заснован на внатрешен екран на допир Избрана слика
10,1-инчен Линукс заснован на внатрешен екран на допир Избрана слика

280M-S9

10,1-инчен внатрешен екран на допир базиран на Linux

280M-S9 10,1″ внатрешен екран на допир базиран на Linux

280M-S9 е внатрешен монитор од 10 инчи базиран на Linux.Може да се поврзе со надворешни домофон уреди DNAKE за аудио и видео комуникација, како и функции за отклучување и следење.Жителите можат да уживаат во кристално чиста аудио комуникација, да ги проверуваат записите на повиците и да ја отклучат вратата од далечина.
  • Ставка БР.:280M-S9
  • Потекло на производот: Кина

Спец

Преземи

Ознаки на производи

1. Поддржува 8 различни алармни зони со три различни подесувања на сценарија.
2. SIP протоколот му овозможува на мониторот да се интегрира со кој било IP телефонски систем без разлика дали е хостиран или на локална мрежа.
3. Прилагодениот и програмабилен кориснички интерфејс им носи голема погодност на корисниците.
4. Главните функции опфаќаат снимање слика, не вознемирувај, далечинско управување и примање пораки, итн.
5. 8 IP камери може да се поврзат за постојано да внимаваат на вашиот имот или бизнис.
6. Може да се синхронизира со осум сензори за аларм, вклучувајќи детектор за пожар, детектор за чад или сензор за прозорци итн.
7. Може да работи со паметен домашен систем и систем за контрола на лифтот за да ги контролира домашните апарати или да го повика лифтот со внатрешен монитор.
8. Панелот со екран на допир од 10 инчи обезбедува брилијантен приказ и врвно искуство со екранот.
Физичка сопственост
Систем Linux
Процесорот 1 GHz, ARM Cortex-A7
Меморија 64 MB DDR2 SDRAM
Блесок 128 MB NAND FLASH
Приказ 10" TFT LCD, 1024x600
Моќ DC12V
Моќност во мирување 1,5 W
Номинална моќност 9W
Температура -10℃ - +55℃
Влажност 20%-85%
 Аудио и видео
Аудио кодек Г.711
Видео кодек H.264
Приказ Капацитивен, екран на допир
Камера бр
 Мрежа
Етернет 10M/100Mbps, RJ-45
Протокол TCP/IP, SIP
 Карактеристики
Поддршка за IP камера 8-насочни камери
Повеќејазик Да
Снимање со слика Да (64 парчиња)
Контрола на лифт Да
Домашна автоматизација Да (RS485)
Аларм Да (8 зони)
Приспособен интерфејс Да

 

  • Лист со податоци 280M-S9.pdf

    Преземи
  • Лист со податоци 904M-S3.pdf
    Преземи

Добијте понуда

Поврзани производи

 

Надворешен панел на Linux SIP2.0
280D-A1

Надворешен панел на Linux SIP2.0

Андроид 7-инчен екран на допир SIP2.0 внатрешен монитор
902M-S2

Андроид 7-инчен екран на допир SIP2.0 внатрешен монитор

Андроид 10,1-инчен екран на допир SIP2.0 внатрешен монитор
902M-S7

Андроид 10,1-инчен екран на допир SIP2.0 внатрешен монитор

Андроид терминал за препознавање лице
905K-Y3

Андроид терминал за препознавање лице

Линукс SIP2.0 Вила Панел
280SD-C5

Линукс SIP2.0 Вила Панел

Линукс Аудио врата Телефон
150M-HS16

Линукс Аудио врата Телефон

ЦИТИРАЈ СЕГА
ЦИТИРАЈ СЕГА
Доколку сте заинтересирани за нашите производи и сакате да знаете подетални информации, ве молиме контактирајте не или оставете порака.Ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.