Massive Selection for Wired Intercom Doorbell - 280M-I6 Linux 4.3-inch Touch Screen SIP2.0 Indoor monitor – DNAKE Detail:
1. 4.3-inch touch screen panel and five mechanical buttons provide a good user experience.
2. User interface of the monitor can be customized to fit the user needs.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, gas detector, or door sensor etc., can be connected to ensure home security.
4. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or swimming pool, to keep your house or premises safe.
5. When it works with home automation system, it allows you to control your home appliances by the indoor monitor or smartphone, etc.
6. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
2. User interface of the monitor can be customized to fit the user needs.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, gas detector, or door sensor etc., can be connected to ensure home security.
4. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or swimming pool, to keep your house or premises safe.
5. When it works with home automation system, it allows you to control your home appliances by the indoor monitor or smartphone, etc.
6. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Display | Resistive, Touch Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Multi Language | Yes |
| Picture Record | Yes(64 pcs) |
| Elevator Control | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-I6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We support our prospective buyers with ideal top quality merchandise and superior level provider. Becoming the specialist manufacturer in this sector, we have now attained abundant practical expertise in producing and managing for Massive Selection for Wired Intercom Doorbell - 280M-I6 Linux 4.3-inch Touch Screen SIP2.0 Indoor monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Honduras, Hungary, Guyana, Each product is carefully made, it will make you satisfied. Our merchandise in the production process have got strictly monitored, because it is only to supply you the best quality, we'll feel confident. High production costs but low prices for our long-term cooperation. You can have a variety choices and the value of all types are same reliable. If you have any question, do not hesitate to ask us.









