Massive Selection for Wired Intercom Doorbell - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 111x170.5x38.6(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Installation | Surface Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280x720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock Circuit | Yes(Withstand max current 3.5A for lock) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Datasheet 280SD-R2.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our commission should be to provide our customers and consumers with ideal top quality and aggressive portable digital products for Massive Selection for Wired Intercom Doorbell - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Florence, Spain, Ukraine, Our domestic website's generated over 50, 000 purchasing orders every year and quite successful for internet shopping in Japan. We would be happy to have an opportunity to do business with your company. Looking forward to receiving your message !
.jpg)








