Manufacturer of IP Doorphone - 902M-S8 – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad core 1.3GHz Cortex-A7 |
| Memory | DDR3 512MB |
| Flash | 4GB |
| Display | 7" TFT LCD, 1024x600 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card &USB Support | Yes (Maximum 32 GB) |
| WiFi & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711U, G711A, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP, RTP, HTTP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 902M-S8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our mission is usually to turn into an innovative provider of high-tech digital and communication devices by providing worth added design and style, world-class producing, and repair capabilities for Manufacturer of IP Doorphone - 902M-S8 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: America, United Arab emirates, Sevilla, We also have the strong ability of integration to supply our best service, and plan to build the warehouse in the different countries around the world, that will be more conveniently to service our customers.









