Manufacturer for Tcp/Ip Intercom - 280M-K8 Linux 2.4” LCD SIP2.0 Handset – DNAKE Detail:
1. User interface of the monitor can be customized to meet the user needs.
2. The whole unit consists of a handset and a charger base, which can be placed anywhere in your house.
3. The handset is moveable because of its rechargeable battery, so that the residents can answer the call anytime and anywhere.
4. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying the access.
2. The whole unit consists of a handset and a charger base, which can be placed anywhere in your house.
3. The handset is moveable because of its rechargeable battery, so that the residents can answer the call anytime and anywhere.
4. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying the access.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 2.4 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| Multi Language | Yes |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-K8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
With a sound business credit, excellent after-sales service and modern manufacturing facilities, we have earned an excellent reputation among our customers across the world for Manufacturer for Tcp/Ip Intercom - 280M-K8 Linux 2.4” LCD SIP2.0 Handset – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Kuwait, Slovak Republic, Swiss, Our Company has qualified engineers and technical staff to answer your questions about maintenance problems, some common failure. Our product quality assurance, price concessions, any questions about the items, Be sure to feel free to contact us.








