Manufacturer for Elevator Access Control - 16-channel Relay Input Elevator Control – DNAKE Detail:
1. When it connects to Dnake IC/ID card reader, elevator card access system will prevent uninvited visitors from accessing any floor of your buildings to protect your tenants and premises.
2. The module can connect to internal call panel of the elevator. After the permitted user enters the elevator cab, the elevator will take the user to the preset floor automatically.
3. When it integrates with Dnake intercom system, the resident can summon the lift in advance on indoor monitor. The elevator will reach the designated floor automatically, which saves the waiting time.
| Technical Specifications | |
| Model | EVC-ICC-A5 |
| Product Size(WxHxD) | 197x89x37(mm) |
| Option | RS485 Communication |
| Interface | |
| RJ45 | Network Connection |
| Power | DC24V Input |
| Relay Input | 16-channel |
| RS485 | Connection to IC/ID Card Reader |
| General | |
| Power | DC24V or PoE |
| Standby Consumption | 4W |
| Max Consumption (NC ) | 7W |
| Mini Consumption (NO) | 1W |
| Working Temperature | -10°C~+55°C |
| Relative Humidity | 20%~93%RH |
-
Datasheet EVC-ICC-A5.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We can easily usually fulfill our respected customers with our very good top quality, very good price tag and excellent support due to we have been more expert and much more hard-working and do it in cost-effective way for Manufacturer for Elevator Access Control - 16-channel Relay Input Elevator Control – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Hanover, South Africa, El Salvador, In order to meet our market demands, we have paied more attention to the quality of our products and services. Now we can meet customers' special requirements for special designs. We persistently develop our enterprise spirit "quality lives the enterprise, credit assures cooperation and keep the motto in our minds: customers first.
.jpg)








