Manufacturer for Apartment Intercom - 608D-A9 Analogue Numeric Keypad Outdoor Station – DNAKE Detail:
1.This 4.3" IP55 rated outdoor panel can be used in unit or community entrance.
2.The residents can unlock the door by password or IC/ID card.
3. Up to 30,000 IC or ID cards can be identified for door access.
4. Elevator control system can be combined to realize elevator access management.
5. During the power failure, the storage battery of outdoor panel will be enabled to make sure its normal operation.
2.The residents can unlock the door by password or IC/ID card.
3. Up to 30,000 IC or ID cards can be identified for door access.
4. Elevator control system can be combined to realize elevator access management.
5. During the power failure, the storage battery of outdoor panel will be enabled to make sure its normal operation.
Specifications
| Physical Property | |
| System | Analog |
| MCU | STM32F030R8T6 |
| Flash | M25PE40 |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272/LED digital tube display |
| Power | DC30V |
| Standby power | 3W/2W(LED Screen) |
| Rated Power | 8W/5W(LED Screen) |
| Button | Mechanical Button/ Touch Button(optional) |
| RFID Card Reader | IC/ID, 30,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Multiple Installation | Flush mounted, Surface mounted |
| Camera | CMOS 0.4M pixel |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Features | |
| Calling Indoor Monitor | Yes |
| Exit Button | Yes |
| Calling Management Center | Yes |
| Elevator Control | Optional |
-
Datasheet 608D-A9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our company insists all along the quality policy of "product good quality is base of enterprise survival; buyer fulfillment will be the staring point and ending of an company; persistent improvement is eternal pursuit of staff" and also the consistent purpose of "reputation very first, shopper first" for Manufacturer for Apartment Intercom - 608D-A9 Analogue Numeric Keypad Outdoor Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Istanbul, Boston, Armenia, At Present, our merchandise have been exported to more than sixty countries and different regions, such as Southeast Asia, America, Africa, Eastern Europe, Russia, Canada etc. We sincerely hope to establish wide contact with all potential customers both in China and the rest part of the world.









