Manufactur standard Linux Wall Panel - 7” Android 10 Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 10 |
| RAM | 1GB |
| ROM | 8GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Wi-Fi | IEEE802.11 b/g/n,@2.4GHz (Optional) |
| Installation | Surface Mounting/Desktop |
| Dimension | 195x130x14.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12V/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
| TF Card Slot | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We consistently carry out our spirit of ''Innovation bringing development, Highly-quality ensuring subsistence, Management promoting benefit, Credit attracting customers for Manufactur standard Linux Wall Panel - 7” Android 10 Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Philadelphia, panama, Mauritania, At Present, our merchandise have been exported to more than sixty countries and different regions, such as Southeast Asia, America, Africa, Eastern Europe, Russia, Canada etc. We sincerely hope to establish wide contact with all potential customers both in China and the rest part of the world.
Datasheet 904M-S3.pdf







