Lowest Price for Multi-family Intercom - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 170.5 x 111 x 38.6 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Viewing Angle | 100°(D) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We now have our individual sales group, layout team, technical team, QC crew and package group. Now we have strict high-quality control procedures for each procedure. Also, all of our workers are experienced in printing discipline for Lowest Price for Multi-family Intercom - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Ecuador, Swaziland, Russia, With the development of the society and economy, our company will continue the "loyalty, dedication, efficiency, innovation" spirit of enterprise, and we will always adhere to the management idea of "would rather lose gold, do not lose customers heart". We will serve the domestic and foreign businessmen with sincere dedication, and let us create bright future together with you!
Datasheet 904M-S3.pdf






