Linux Wall Panel - 7” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 1GB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Wi-Fi | IEEE802.11 b/g/n,@2.4GHz (Optional) |
| Camera | 0.3MP, CMOS (Optional) |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 221.4 x 151.4 x 16.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| TF Card Port | 1 |
| USB Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12VA/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Innovation, excellent and reliability are the core values of our business. These principles today extra than ever form the basis of our success as an internationally active mid-size company for Linux Wall Panel - 7” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Sri Lanka, El Salvador, Tajikistan, Our products are widely sold to Europe, USA, Russia, UK, France, Australia, Middle East, South America, Africa, and Southeast Asia, etc. Our solutions are highly recognized by our customers from all around the world. And our company is committed to continually improving effectiveness of our management system to maximize customer satisfaction. We sincerely hope to make progress with our customers and create a win-win future together. Welcome to join us for business!
Datasheet 904M-S3.pdf



.jpg)



