Linux Wall Panel - 280SD-C5 – DNAKE Detail:
1. SIP-based door station supports communication with SIP phone or softphone, etc.
2. It can work with the lift control system via RS485 interface.
3. Backlit buttons and LED lights for night vision are convenient for operation at night.
4. Touch button or mechanical button is available.
5. 20,000 IC or ID cards can be identified for access control.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
2. It can work with the lift control system via RS485 interface.
3. Backlit buttons and LED lights for night vision are convenient for operation at night.
4. Touch button or mechanical button is available.
5. 20,000 IC or ID cards can be identified for access control.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 160x99.5x47(mm) |
| Build-in Box size | 151x94x45(mm) |
| Treppanning Size | 153x96x50(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 20,000 pcs |
| Button | Single Mechanical/Touch(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C5.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our staff through skilled training. Skilled skilled knowledge, potent sense of company, to satisfy the provider requirements of consumers for Linux Wall Panel - 280SD-C5 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: America, Egypt, Spain, Our organization. Situated inside the national civilized cities, the visitors is very easy, unique geographical and economic situations. We pursue a "people-oriented, meticulous manufacturing, brainstorm, construct brilliant" organization. hilosophy. Strict top quality management, fantastic service, reasonable cost in Myanmar is our stand on the premise of competition. If vital, welcome to make contact with us by our web page or telephone consultation, we've been likely to be pleased to serve you.





