Linux Call Station - Android-based IP Master Station – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 512MB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Camera | 0.3MP, CMOS |
| Installation | Desktop |
| Dimension | 303 x 195 x 35mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 10.1-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| SD Card Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We constantly carry out our spirit of ''Innovation bringing advancement, Highly-quality guaranteeing subsistence, Administration selling advantage, Credit rating attracting buyers for Linux Call Station - Android-based IP Master Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Spain, Egypt, Holland, We have a good reputation for stable quality products, well received by customers at home and abroad. Our company would be guided by the idea of "Standing in Domestic Markets, Walking into International Markets". We sincerely hope that we could do business with car manufacturers, auto part buyers and the majority of colleagues both at home and abroad. We expect sincere cooperation and common development!
Datasheet 904M-S3.pdf








