Linux Call Station - 902C-A2 Android 10.1” Touch Screen SIP2.0 Management Center – DNAKE Detail:
1. 10.1” TFT touchscreen ensures clear communication with all IP outdoor stations and indoor monitors.
2. Hands-free or handset communication is available.
3. It supports monitoring any outdoor panel, wall panel or villa panel.
4. SIP-based management center supports call with IP phone or SIP softphone, etc. via SIP protocol.
5. Any emergency alarm from the indoor monitor will be sent to management center directly.
6. The concierge or property management staff can talk with the tenants by calling any indoor monitor.
7. Any notification or announcement can be released by management center to the indoor monitor for the tenants' convenience.
2. Hands-free or handset communication is available.
3. It supports monitoring any outdoor panel, wall panel or villa panel.
4. SIP-based management center supports call with IP phone or SIP softphone, etc. via SIP protocol.
5. Any emergency alarm from the indoor monitor will be sent to management center directly.
6. The concierge or property management staff can talk with the tenants by calling any indoor monitor.
7. Any notification or announcement can be released by management center to the indoor monitor for the tenants' convenience.
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 4GB NAND Flash |
| Display | 10.1“ TFT LCD,1024x600 |
| Maximum SD card | 32GB |
| Power | DC12V/POE Optional |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | One unlock button, one optional button |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-80% |
| Multiple Installation | Desktop installation |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 0.3M pixel |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
-
Datasheet 902C-A.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
we can easily offer you high-quality products and solutions, competitive rate and very best shopper support. Our destination is "You come here with difficulty and we give you a smile to take away" for Linux Call Station - 902C-A2 Android 10.1” Touch Screen SIP2.0 Management Center – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Melbourne, Boston, Lebanon, During in 11 years, We've participated in more than 20 exhibitions, obtains the highest praise from each customer. Our company has been devoting that "customer first" and committed to helping customers expand their business, so that they become the Big Boss !









