IP Doorphone - 902M-S9 10.1-inch Color Touch Screen Monitor – DNAKE Detail:
1. Android operating system supports greater compatibility and more powerful functions.
2. With 10.1-inch display of optional high resolution of 1280x800, it delivers excellent detail, so you can enjoy sharper and richer colors image.
3. Customized user interface provides great convenience.
4. Max. 8 alarm inputs can be connected to the sensors, such as fire detector, smoke detector, or window sensor, etc., to keep your home and business safe.
5. Smart home system and elevator control system can be integrated with the
6. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or parking lot, to keep your home safe and secure.
7. When it works with smart home system, you can control and manage home appliances by indoor monitor or smartphone, etc.
8. It allows the user to summon the elevator in advance to avoid waiting.
Specifications
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad core 1.3GHz Cortex-A7 |
| Memory | DDR3 512MB |
| Flash | 4GB |
| Display | 10" TFT LCD, 1024x600/1280x800(optional) |
| Power | DC12V |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | Yes (Maximum 32 GB) |
| WiFi & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711U, G711A, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP, RTP, HTTP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 902M-S9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We always continually provide you with the most conscientious customer service, and the widest variety of designs and styles with finest materials. These efforts include the availability of customized designs with speed and dispatch for IP Doorphone - 902M-S9 10.1-inch Color Touch Screen Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Lesotho, Bahamas, Estonia, Our products are exported worldwide. Our customers are always satisfied with our reliable quality, customer-oriented services and competitive prices. Our mission is "to continue to earn your loyalty by dedicating our efforts to the constant improvement of our items and services in order to ensure the satisfaction of our end-users, customers, employees, suppliers and the worldwide communities in which we cooperate".








