Intercom Setup - 7-inch Indoor Monitor (2-wire Version) – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | Two wire supply |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 221.4 x 151.4 x 16.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 2-wire Port |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12V/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our well-equipped facilities and great excellent command throughout all stages of generation enables us to guarantee total customer fulfillment for Intercom Setup - 7-inch Indoor Monitor (2-wire Version) – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Slovak Republic, moldova, Argentina, Aiming to grow to be by far the most professional supplier within this sector in Uganda, we keep researching on the creating procedure and raising the high quality of our principal goods. Till now, the merchandise list has been updated on a regular basis and attracted customers from around the globe. Detailed data can be obtained in our web page and you'll be served with good quality consultant service by our after-sale team. They're going to allow you to get complete acknowledge about our items and make a satisfied negotiation. Small business check out to our factory in Uganda can also be welcome at any time. Hope to obtain your inquiries to get a happy co-operation.
Datasheet 904M-S3.pdf








