Hot sale Nurse Call System Installation - Linux Audio Door Phone – DNAKE Detail:
1. This indoor unit can be used in an apartment or multi-unit buildings, where a loud-speaking (open-voice) type of apartment door phone is desired.
2. Two mechnical buttons are used for calling/answering and unlocking the door.
3. Max. 4 alarm zones, such as fire detector, gas detector, or door sensor etc., can be connected to ensure home security.
4. It is compact, low cost and convenient to use.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 16MB NAND FLASH |
| Device Size | 85.6*85.6*49(mm) |
| Installation | 86*86 box |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Screen | No Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| Alarm | Yes(4 zones) |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our pros are lessen prices,dynamic sales team,specialised QC,sturdy factories,top quality services and products for Hot sale Nurse Call System Installation - Linux Audio Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Myanmar, Sweden, South Korea, With the support of our highly experienced professionals, we manufacture and supply best quality products. These are quality tested at various occasions to ensure only flawless range is delivered to customers, we also customize the array as per the need of customers to meet the requirement of customers.
Datasheet 904M-S3.pdf







