Hospital Calling System - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| Front Panel | Aluminum |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), ID card(125kHz), PIN code, NFC |
| IP Rating | IP65 |
| IK Rating | IK08 |
| Installation | Flush Mounting & Surface Mounting |
| Flush Mounting Dimension | 295 x 133 x 63.5 mm |
| Surface Mounting Dimension | 295 x 133 x 42.7 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 4.3-inch TFT LCD |
| Resolution | 480 x 272 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Viewing Angle | 110°(H) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 3 |
| Reset Button | 1 |
| Exit Button/Door Magnetic | 4 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We'll make each hard work to become excellent and excellent, and speed up our measures for standing from the rank of intercontinental top-grade and high-tech enterprises for Hospital Calling System - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Jersey, Washington, Mozambique, Relying on superior quality and excellent post-sales, our products sell well in America, Europe, the Middle East and South Africa. We are also the appointed OEM factory for several worlds' famous products brands. Welcome to contact us for further negotiation and cooperation.
Datasheet 904M-S3.pdf








