Good quality Outdoor Station - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Quad-core Cortex-A17 1.8GHz Integrate Mali-T764 GPU |
| SDRAM | 2GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 7“ TFT LCD, 1024*600 |
| Face Recognition | Yes(optional) |
| Power | DC12V/PoE (External Module) |
| Standby power | 5W |
| Rated Power | 25W |
| RFID Card Reader | IC/ID, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Size | 227*122*20 mm |
| Multiple Installation | Surface mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Datasheet 905D-Y4.pdf
Download
Product detail pictures:
Related Product Guide:
With a sound enterprise credit history, exceptional after-sales services and modern production facilities, we've earned an outstanding track record amongst our consumers across the whole world for Good quality Outdoor Station - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Nigeria, Bangkok, Rome, We attained ISO9001 which provides solid foundation for our further development. Persisting in "High quality, Prompt Delivery, Competitive Price", we have established long-term cooperation with clients from both overseas and domestically and get new and old clients' high comments. It is our great honor to meet your demands. We are sincerely expecting your attention.


.jpg)





