Good Quality Intercom System For Home - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| Front Panel | Aluminum |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), ID card(125kHz), PIN code, NFC |
| IP Rating | IP65 |
| IK Rating | IK08 |
| Installation | Flush Mounting & Surface Mounting |
| Flush Mounting Dimension | 295 x 133 x 63.5 mm |
| Surface Mounting Dimension | 295 x 133 x 42.7 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 4.3-inch TFT LCD |
| Resolution | 480 x 272 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Viewing Angle | 110°(H) / 67°(V) / 127°(D) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 3 |
| Reset Button | 1 |
| Exit Button/Door Magnetic | 4 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
To meet the customers' over-expected pleasure , now we have our potent staff to offer our greatest general service which includes internet marketing, sales, planning, output, quality controlling, packing, warehousing and logistics for Good Quality Intercom System For Home - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Slovakia, Eindhoven, Palestine, As the world economic integration bringing challenges and opportunities to the xxx industry, our company , by carrying on our teamwork, quality first, innovation and mutual benefit, are confident enough to provide our clients sincerely with qualified products, competitive price and great service, and to build a brighter future under the spirit of higher, faster, stronger with our friends together by carrying on our discipline.
Datasheet 904M-S3.pdf







