Good Quality Intercom System For Home - 280D-A9 Linux 4.3 LCD SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. 280D-A9 is a SIP intercom with a numeric keypad and built-in card reader.
2. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
3. 20,000 IC cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
5. Mechanical or touch keypad is available for selection.
6. According to the user's needs, it can be powered by PoE or an external power source.
2. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
3. 20,000 IC cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
4. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
5. Mechanical or touch keypad is available for selection.
6. According to the user's needs, it can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V/POE(Optional) |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button/Touch Button(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Dependable high-quality and fantastic credit standing are our principles, which will help us at a top-ranking position. Adhering to your tenet of "quality very first, client supreme" for Good Quality Intercom System For Home - 280D-A9 Linux 4.3 LCD SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Greece, Hanover, Nigeria, Our Company policy is "quality first, to be better and stronger, sustainable development" . Our pursuit goals is "for society, customers, employees, partners and enterprises to seek reasonable benefit". We aspirate to do cooperate with all different the auto parts manufacturers, repair shop, auto peer , then create a beautiful future! Thank you for taking time to browse our website and we would welcome any suggestions you may have that can help us to improve our site.









