Good quality Business Intercom System - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size(Surface) | 170x84.5x31(mm) |
| Product Size(Flush) | 190x95x27(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock Circuit | Yes (Withstand max current 1A for lock) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C12.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We always get the job done to be a tangible staff to ensure that we can easily offer you the best high-quality and the greatest value for Good quality Business Intercom System - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Lyon, Mexico, Provence, The development of our company not only needs the guarantee of quality, reasonable price and perfect service, but also relies on our customer's trust and support! In the future, we will continue with the most professional and high quality service to provide the most competitive price, Together with our customers and achieve win-win! Welcome to inquiry and consult!

.jpg)






