Good Quality Access Control - 7-inch Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| Panel | Plastic |
| Color | Black |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Touch Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (2500mAh) |
| Installation | Surface mounting or desktop |
| Multi-language | 10 |
| Dimension | 214.85 x 149.85 x 21 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Screen | 7-inch TFT LCD |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Snapshot | 75PCS |
| Video Recording | Yes |
| TF Card | 32G |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We always get the job done to be a tangible staff to ensure that we can easily offer you the best high-quality and the greatest value for Good Quality Access Control - 7-inch Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Niger, Belgium, Cologne, We have a good reputation for stable quality products, well received by customers at home and abroad. Our company would be guided by the idea of "Standing in Domestic Markets, Walking into International Markets". We sincerely hope that we could do business with customers both at home and abroad. We expect sincere cooperation and common development!
Datasheet 904M-S3.pdf







