Good Quality A Good Wireless Doorbell - Wireless Doorbell Kit – DNAKE Detail:
| Physical Property of Door Camera DC200 | |
| Panel | Plastic |
| Color | Silver |
| Flash | 64MB |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | DC 12V or 2*Battery (C size) |
| IP Rating | IP65 |
| LED | 6PCS |
| Camera | 0.3MP |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 160 x 86 x 55 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Physical Property of Indoor Monitor DM30 | |
| Panel | Plastic |
| Color | White |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Mechanical Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (1100mAh) |
| Installation | Desktop |
| Multi-language | 10 (English, Nederlands, Polski, Deutsch, Français, Italiano, Español, Português, Русский, Türk) |
| Handset Dimension | 172 x 51 x 19.5 mm |
| Charger Base Dimension | 123.5 x 119 x 37.5 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Screen | 2.4-inch TFT LCD |
| Resolution | 320 x 240 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution of DC200 | 640 x 480 |
| Viewing Angle of DC200 | 105° |
| Snapshot | 100PCS |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Innovation, quality and reliability are the core values of our company. These principles today more than ever form the basis of our success as an internationally active mid-size company for Good Quality A Good Wireless Doorbell - Wireless Doorbell Kit – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Bangalore, Provence, Malawi, Welcome to visit our company and factory, there are various products displayed in our showroom that will meet your expectation, meanwhile, if you are convenient to visit our website, our sales staff will try their efforts to provide you the best service
Datasheet 904M-S3.pdf







