Free sample for Linux Lobby Station - 7” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad core 1.3GHz Cortex-A7 |
| Memory | DDR3 512MB |
| Flash | 4GB |
| Display | 7" TFT LCD, 1024x600 |
| Power | DC12V/PoE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card &USB Support | Yes (Maximum 32 GB) |
| WiFi | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP, RTP, HTTP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 902M-S8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our crew through skilled training. Skilled skilled knowledge, strong sense of company, to meet the company wants of customers for Free sample for Linux Lobby Station - 7” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Austria, Mexico, kazakhstan, Our Company has professional engineers and technical staff to answer your questions about maintenance problems, some common failure. Our product quality assurance, price concessions, any questions about the products, Please feel free to contact us.









