Fast delivery Hospital Calling System - Linux Audio Door Phone – DNAKE Detail:
1. This indoor unit can be used in an apartment or multi-unit buildings, where a loud-speaking (open-voice) type of apartment door phone is desired.
2. Two mechnical buttons are used for calling/answering and unlocking the door.
3. Max. 4 alarm zones, such as fire detector, gas detector, or door sensor etc., can be connected to ensure home security.
4. It is compact, low cost and convenient to use.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 16MB NAND FLASH |
| Device Size | 85.6*85.6*49(mm) |
| Installation | 86*86 box |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Screen | No Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| Alarm | Yes(4 zones) |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
The company upholds the philosophy of "Be No.1 in quality, be rooted on credit and trustworthiness for growth", will continue to serve old and new customers from home and overseas whole-heatedly for Fast delivery Hospital Calling System - Linux Audio Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: London, Portugal, Finland, Our products are exported worldwide. Our customers are always satisfied with our reliable quality, customer-oriented services and competitive prices. Our mission is "to continue to earn your loyalty by dedicating our efforts to the constant improvement of our products and services in order to ensure the satisfaction of our end-users, customers, employees, suppliers and the worldwide communities in which we cooperate".
Datasheet 904M-S3.pdf








