Factory wholesale Intercom Handset - Android-based IP Master Station – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 512MB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Camera | 0.3MP, CMOS |
| Installation | Desktop |
| Dimension | 303 x 195 x 35mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 10.1-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| SD Card Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We stay with the basic principle of "quality initially, services first, steady improvement and innovation to fulfill the customers" for your management and "zero defect, zero complaints" as the quality objective. To perfect our company, we give the goods while using the good high-quality at the reasonable selling price for Factory wholesale Intercom Handset - Android-based IP Master Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Frankfurt, Turkey, Mexico, Ensuring high product quality by choosing the best suppliers, we have also implemented comprehensive quality control processes throughout our sourcing procedures. Meanwhile, our access to a large range of factories, coupled with our excellent management, also ensures that we can quickly fill your requirements at the best prices, regardless the order size.
Datasheet 904M-S3.pdf







