Factory wholesale Intercom Handset - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 170.5 x 111 x 38.6 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Adhering into the theory of "quality, services, efficiency and growth", now we have gained trusts and praises from domestic and international shopper for Factory wholesale Intercom Handset - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Durban, United Arab Emirates, Rio de Janeiro, We also have the strong ability of integration to supply our best service, and plan to build the warehouse in the different countries around the world, that will be more conveniently to service our customers.
Datasheet 904M-S3.pdf








