Factory Supply Villa Panel - 4.3” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 4GB NAND Flash |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/PoE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | Mechanical button |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Multiple Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
"Sincerity, Innovation, Rigorousness, and Efficiency" would be the persistent conception of our corporation to the long-term to establish collectively with customers for mutual reciprocity and mutual benefit for Factory Supply Villa Panel - 4.3” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Peru, India, Albania, The working experience in the field has helped us forged a strong relations with customers and partners both in domestic and international market. For years, our products and solutions have been exported to more than 15 countries in the world and have been widely used by customers.
Datasheet 902D-B9.pdf








