Factory making Doorphone Video Intercom - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 170.5 x 111 x 38.6 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
abide by the contract", conforms towards the market requirement, joins during the market competition by its good quality likewise as provides additional comprehensive and great services for customers to let them turn out to be big winner. The pursue of your enterprise, is the clients' fulfillment for Factory making Doorphone Video Intercom - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Canada, Manchester, St. Petersburg, We have top engineers in these industries and an efficient team in the research. What is more, we have our own archives mouths and markets in China at low cost. Therefore, we can meet different inquiries from different clients. Please find our website to check more information from our products.
Datasheet 904M-S3.pdf






